Maść z witaminą A w 4 tygodniu ciąży

Jestem w ok. 4 tygodniu ciązy. Dostałam od laryngologa robioną maść do nosa m.in z witaminą A. Czy mogę bez obaw stosować taką maść? Dostałam również robiony płyn do płukania gardła z wit. A i E-czy on również jest bezpieczny? Nadmienię, że moja poprzednia ciąża obumarła w 5 tygodniu-nie stosowałam wówczas żadnych leków.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie przeprowadzono badań i nie znaleziono dowodów na bezpieczeństwo stosowania wit. A w ciąży, nie zaleca się wobec tego stosowania maści, jeżeli nie jest to konieczne,