Mdłości, wzdęcia, zaparcia a torbiel jajnika

Witam. Mam 19 lat, właśnie rozpoczęłam studia. Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie torbiel jajnika (czekoladowa, zajmuje prawie cały jajnik) i aktualnie leczę ją tabletkami antykoncepcyjnymi. Od ponad roku występują u mnie mdłości, wzdęcia, zaparcia, do tego ciągle poczucie stresu. Czy te objawy łączą się z torbielą? Jak sobie radzić w tym wypadku z nudnościami i stresem? Siedząc na wykładzie po kilku minutach jest mi niedobrze i nie wiem, jak to zatrzymać, a jest bardzo uciążliwe.

Piotr Pilarski

Torbiel nie ma związku z objawami które Pani opisuje. Myślę, że przyczyną jest nowa sytuacja czyli studia. Jeśli nie radzi sobie Pani ze stresem sugeruję wizytę u psychologa i podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam.