Metoda antykoncepcji po urodzeniu dwójki dzieci

Witam. Jestem 21 letnią matką 2 dzieci, najmłodszy synek ma 11 miesięcy. Chciałam zacząć stosować antykoncepcję. Jakie badania trzeba najpierw zrobić? Jaką metodę antykoncepcyjną Pan/Pani poleca na początek?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji najskuteczniejszą będzie antykoncepcja hormonalna. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który dopasuje odpowiednią metodę antykoncepcji.