Metoda Yuzpe z tabletkami Daylette

przedwczoraj kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia ostatnią miesiączkę miałam8 października wiec jesli moje cykle trwają zazwyczaj około21-24dni były to dni nie płodne nie doszło do wytrysku w środku więc szanse sa małe Po przemyśleniu sprawy stwierdziłam że lepiej uwazac że akurat byłoWszystkich Ś a teraz ndz i ciezko zdobyc recepte na72h po zdecydowałam się na zastosowanie metodyYuzpe z tabletkamiDaylette czy podziałają?Czy metoda sprawdza sie tylko jesli tabl zawieraja levonorgestrel?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, metoda, którą Pani zastosowała jest wysoce skuteczna (może być nawet skuteczna z tabletkami jakie Pani stosuje) jednakże nie zaleca się jej stosowania ogólnie. Musi być Pani świadoma, że połykanie pigułek antykoncepcyjnych w zwiększonej ilości, bez konsultacji lekarskiej, to zachowanie potencjalnie nierozważne i mogące prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Zalecam natychmiastową konsultację lekarską. Pozdrawiam