Rozregulowany okres po metodzie Yuzpe

Witam serdecznie:)mam problem mianowicie współżyłam z chłopakiem i niestety doszło do zakończenia stosunku wemnie, zastosowałam metodę yuzpe ale dopiero na drugi dzień, po tygodniu ponownie zastosowałam tą metodę jeszcze 2 razy tylko zażyłam już tabletki w kilka godz.po stosunku, miesiączka spóźnia mi się już kilka dni, zrobiłam 2 razy test ciążowy i wyszedł pozytywny, czy oznacza to ciąże czy tylko rozregulowany cykl przez tą metodę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli test ciążowy jest dodatni najpewniej jest Pani w ciąży. Tabletki hormonalne nie mają bowiem wpływu na wynik testu ciążowego. Sugeruję wykonanie badania beta-hCG z krwi lub/i konsultację ginekologiczną.