Bóle piersi po metodzie Yuzpe

Witam!
Właśnie skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych o składzie 30 microgram E**** + 150 mikrogram L****, było to pierwsze opakowanie tych tabletek, wcześniej brałam tabletki słabsze. W ciągu brania nowych tabletek w pierwszym tygodniu współżyłam z chłopakiem, a potem zastosowałam metodę yuzpe. Teraz po odstawieniu dostałam bardzo skąpego okresu, zrobiłam już 3 testy ciążowe których wyniki były negatywne, 1 z nich robiłam w godzinach popołudniowych, a dwa z pierwszego porannego moczu, z czego jeden już podczas krwawienia. Podczas brania tabletek urosły mi piersi i były bardzo tkliwe, wraz z odstawianiem tabletek "opuchlizna" zeszła. Teraz zastanawiam się co może się dziać.
Proszę o pomoc.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

W około 70% po zastosowaniu metody Yuzpe występują dolegliwości bólowe piersi. Objawy te powinny ustąpić.
Zazwyczaj podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienia są mniej obfite i są krótsze. Zawsze w takim przypadku należy wykluczyć ciążę, co Pani zrobiła. Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.

Pozdrawiam