Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po metodzie Yuzpe

Witam. Po 5 tygodniach od zastosowania metody yuzpe(pominięta tab. anty) dostałam normalny okres. Pierwszego dnia zaczęłam ponowne przyjmowanie tabletek. Czy jestem już chroniona? Czy metoda może zaburzyć ich działanie ? Dodatkowo 6 dni przed okresem pękła nam prezerwatywa na poczatku stosunku(brak wytrysku), lekarz nie kazał stosować tab. "po". Obfity okres z widocznymi skrzepami to brak ciazy, czy powinnam zrobić test po 14 dniach?

Aleksander Ropielewski

Z opisu nie wynika, aby mogła Pani być w ciąży. Pełna skutecznosć ochrony antykoncepcyjnej zostaje osiągnięta po 7 dnaich przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Metoda yuzpe nie wpłynie na skutecznosć antykoncepcji.