Miesiączka a badanie poziomu hormonów

Witam, mam pytanie odnośnie badań hormonalnych. Około 2 miesięcy temu zostałam skierowana na badanie hormonalne : FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna. Problem polega na tym, że ok. miesiąc temu (14.10) zażyłam tabletkę ellaOne i Escapelle, a 4 dni później tj. 18.11 dostałam okres. Następną miesiączkę mam mieć 15.11, a więc 16.11 lub 17.11 powinnam wykonać badanie. Nie wiem jednak, czy wynik będzie wiarygodny ? Jest możliwe, że na wynik badania miałyby wpływ zażyte miesiąc temu przeze mnie tabletki?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badania i koniecznie poinformować lekarza o przyjętych lekach.