Miesiączka podczas operacji usunięcia guzka z piersi

witam za pare dni będe miała usuwany łagodny guzek piersi.niestety przeoczyłam fakt że tego samego dnia dostane miesiącze.czy to nie przeszkodzi w operacji? Ponieważ jem tab. antykoncepcyjne mam możliwość przesunać okres,czyli nie robić 7dniowej przerwy między tabletkami. Było by to dla mnie bardziej komfortowe ale czy nie bedzie miało wpływu na operacje? Niestety niemam możliwości skontaktowania sie z lekarzem przed operacją

Podczas krawawienia miesięcznego we krwi kobiety są obecne substancje zwalniajace krzepliwość - co może utrudnić operację! Nie wiem jakiej wielkosci jest guzek , i jak głęboko położony! Nie mogę więc powiedziec nic konkretnego - radzę jednak za wszelką cenę szukać kontaktu z przyszłym operatorem!!! zż