Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miesiączka w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam mam takie pytanie. 6 dni przed końcem opakowania tabletek dostałam okres skończył się w niedzielę w poniedzialek i wtorek kochałam się z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia skończył we mnie, dziś dostałam plamienia delikatnego Jakie jest prawdopodobienstwo że mogłam zajść w ciąze?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jeśli stosowała Pani tabletki regularnie oraz nie doszło do sytuacji mogącej spowodować osłabienie antykoncepcji to ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy