Miesiączki, brak ciąży a terapia hormonalna

Mam 29 lat, nie rodziłam, miesiączki co 32 dni, ale zdarzają się też co 60, nie brałam nigdy hormonów. Od 12.04 miałam przez 3 tygodnie okres i plamienia. Ciąża wykluczona. 14.05 endometrium 19,6mm a 21.05 23mm. Dostałam duphaston 4x1 przez 3 dni- już skończyłam brać. Po jakim czasie powinno pojawić sie krwawienie? Jeśli nie dostanę, to tylko łyżeczkowanie ? Czy jest jakaś terapia hormonalna? Czy mogę mieć raka jak endometrium jest jednolite? Czy rak trzonu macicy wyjdzie w morfologii? Pozdrawi

Lek. Tomasz Budlewski

W morfologii nie wyjdzie. Konieczne jest badanie histopatologiczne. W ogóle co do nowotworu to spokojnie należy wykonać wszystkie badania aby móc cokolwiek podejrzewać. Jeżeli krwawienie nadal nie wystąpiło proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.