Jak leczyć nieregularne miesiączki?

Witam. Mam problem z miesiączkowaniem otóż mam bardzo nieregularne miesiączki czasami nie mam miesiączki w danym miesiącu zdarzało się też że okres nie występował 2 miesiące. Teraz miesiączka znów się spóźnia przez 10 dni brałam lek duphaston na wywołanie miesiączki jednak się nie pojawiła. Piersi bolą mnie jak zwykle przed krwawieniem, ale też mam mdłości oraz zaparcia. Czy możliwe bym była w ciąży? Czy duphaston może nie wywołać miesiączki gdy ciąża nie występuje?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciąża jest możliwa . Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do lekarza ginekologa