Czy leki Normaclin żel i Acnelec żel mogą spowodować zatrzymanie miesiączki?

Dzień Dobry Niedawno (około 2 tyg. temu) zaczęłam stosować kuracje przeciwtrądzikową od dermatologa. Stosuje Normaclin żel rano i acnelec żel na wieczór. 5 marca powinnam dostać miesiączkę lecz mi sie spóźnia co nigdy wcześniej mi sie nie zdarzało. Zrobiłam test ciążowy-wynik negatywny. Czy jest możliwe ze leki wpłynęły na brak miesiączki. Co powinnam zrobić? Udać się do lek ginekologa po tabletki na wywołanie miesiączki czy poczekać aż się samo ureguluje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udac się do ginekologa