Mięśniak a szanse na zajście w ciążę

mam stwierdzonego miesniaka ,mialam laparaskopie wszystko w porzadku lekarz powiedzial ze lepiej zostawic go i starac sie zajsc w ciaze z miesniakiem czy moze mi sie udac zajsc w ciaze i czy to bezpieczne?czy sa dni plodne przy miesniaku?dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście wszystko zależy od umiejscowienia mięśniaka. Jeżeli lekarz badający tak stwierdził to proszę kierować się jego zaleceniami. Mięśniaki, a tym bardziej jeden, nie mają wpływu na występowanie prawidłowego cyklu miesiączkowego.