Mięśniaki macicy a starania o dziecko

Witam, od 5 lat mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, ale ustabilizowaną letroxem 50 oraz mięśniak macicy podsluzówkowy 3,3 cm. Na dzień dzisiejszy ma on mniej niż 3cm. Po badaniu lekarskim pani doktor powiedziała, że tak mały mięśniak nie przeszkadza w staraniu się o zajście w ciąże i że nie operuje się tak małych mięśniaków bo sama operacja może bardziej zaszkodzić (zrosty itd.) za 3 miesiące mamy z mężem zaczać starać się o dzidziusia. Czy to bezpieczne dla mnie i dziecka.

Piotr Pilarski

Bez badania lekarskiego nie jestem w stanie odnieść się do pytania jednak sądzę, że mięśniak jest tak położony, że nie zaszkodzi Pani ani przyszłemu dziecku.

Pozdrawiam.