Mięśniaki macicy oraz bolesne miesiączkowanie

Witam.Mam 40 lat mam problem od strony ginekologiczny otwórz mam miesniaki macicy jeden jest wielkości 1,9cm drugi 1,7 cm , przytym mam bolesne skrzepliwe miesiączki bóle brzucha , krzyża .Proszę o porade czy takiej wielkości miesniaki trzeba operować mój lekarz zaproponował mi usuniecie trzonu macicy .Mam 40 lat miesiączkę mam regularną co 27 dni.

Marek Pabian

Witam serdecznie,
wielkość mięśniaków nie jest wartością decydującą.Ważne jest: obfitość krwawienia oraz ewentualne dolegliwości bólowe.Polecałbym skontaktować się z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam Marek Pabian.