Mięśniaki macicy podczas menopauzy

witam mam pytanie.mianowiciem moja mama(50l) przechodzi okres menopauzy lekarz przepisal jej oekolp forte 50.a nie wiem czy moze je brac poniez ma miesniaki w macic (najwiekszy1cm) ale od roku nie rosna.Teraz moje pytanie czy te tabletki sa na bazie hormonow?czy mama moze je brac?jesli nie to bardzo bylabym wdzieczna na zaproponowanie jakis tabletek dodam jeszcze ze rok temu mama miala czesciowa amputacje szyjki macicy.

Witam! Preparat wykazuje działanie miejscowe w związku z czym jest jak najbardziej bezpieczny dla kobiet w okresie menopauzy. Mięśniaki macicy nie stanowią przeciwwskazania do jego stosowania.