Mięśniaki w USG a grubość endometrium
witam. mam 34 lata. podczas badania usg wykryto u mnie mięśniaka o śr. 5,1 cm, w uwagach napisano endometrium cienkie, jajniki wielopęcherzykowe. mam dość silne bóle brzucha i obfite miesiączki, ze skrzepami (ale nie krwotoki). mam 1 dziecko, ginekolog mówi że jeśli chcę mieć jeszcze dzieci to muszę poddać się operacji, a jeśli nie to nie robić nic. ostatni okres mialam jednak bardzo skąpy, z morfologii wychodzi anemia. czy to ma związek z mięśniakiem? co robić operować czy tylko kontrolować?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani na Pani miejscu zdecydowałbym się na zabieg (anemizacja jest bardzo często związana z obecnością mięśniaka) - ale decyzja należy wyłącznie od Pani.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków