Migrenowe bóle głowy a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Biorę pigułki antykoncepcyjne Bonadea. W przerwie między pigułkami odczuwam migrenowy ból głowy. Czy jest to wskazaniem do odstawienia pigułek?

Najczęściej objawy uboczne stosowania doustnych preparatów antykoncepcyjnych występują w 7-dniowej przerwie pomiędzy kolejnymi opakowaniami. W obecnej chwili na rynku pojawiła się duża grupa tabletek antykoncepcyjnych w systemie 24+4, gdzie pierwsze 24 tabletki są tabletkami aktywnymi a 4 ostatnie tabletkami placebo. Ten system został wdrożony dlatego, aby zmniejszyć objawy uboczne w przerwie. W Pani przypadku być może należy zmienić tabletki na ten właśnie rodzaj.