Mikrogruczolak a hiperprolaktynemii

Mam hiperprolaktynemię. W 2012r. podczas rezonansu stwierdzono u mnie mikrogruczolaka. Na dokumencie z rezonansu jest informacja o ponownej kontroli. Moja lekarka jest aktualnie niedostepna, a ja czuje sie gorzej i podejrzewam, że mogą to być objawy związane z guzem na przysadce. Potrzebuję skierowanie na rezonans magnetyczny, mojr pytanie : czy inny endokrynolog już podczas pierwszej wizyty może wystawić mi takie skierowanie?

Witam serdecznie,

Tak, inny endokrynolog nie będący lekarzem prowadzącym Pani, może wypisać Pani skierowanie na badanie MRI. Ale decyzja należy do endokrynologa, który musi mieć ku temu wskazania kliniczne. Proszę udać się do endokrynologa na konsultację.

Pozdrawiam.