Mikrogruczolak przysadki a ryzyko podwyższonego wyniku IGF1

Mam mikrogruczolaka przysadki czy powinnam się obawiać podwyższonego wyniku IGF1? W teście skokowym po wypiciu glukozy, stężenie spadało natomiast wynik i tak nie jest w normie. I to mnie martwi.Stwierdzono ze guz nie jest czynny hormonalnie. Pozost. badania na hormony tarczycy, kortyzol, prolaktyna są ok. Nie daje mi spokoju ten IGF1, który nie jest w granicach :( obawiam się iż będę czekać, jak zalecono-rok, to zacznie się akromegalia albo guz się powiększy. B. proszę o poradę

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z dobrym endokrynologiem. Nie napisał Pan niestety jaka jest wartość IgF1. Czy sprawdzane były również LH i FSH? Jeśli nie, to w przypadku mikrogruczolaka warto również je sprawdzić. Ocenie powinna być poddana przysadka w zakresie wszystkich hormonów tropowych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz