PCOS a wyniki badań hormonalnych

Witam.Mam PCOS.Narazie sie nie lecze.Od 14 roku życia okres pojawia się co 7mies.W 3dc.Estradiol:41,60pg/ml,FSH:4,23mlU/ml,LH:11,17mlU/ml,progesteron:0,76ng/ml.Podwyzszony testosteron,17-OHprog,DHAE,kortyzol.Mam mikrogruczolaka przysadki mózgowej3mm.Czy musze brac tylko anty na PCOS?Czy moje dolegliwości to nie wina zmiany w przysadce?LH i FSH to hormony przedniego płata przysadki,tam jest zmiana.Czy mogę ją usunąć?Prosze o interpretacje wyników.Do jakiego lekarza się udać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza endokrynologa. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań i np. testów hamowania aby móc określić drogę wydzielania hormonów.