Zaniki miesiączki spowodowane PCOS

Mam zespół policystycznych jajników,objawy-zanik miesiączki, policystyczne jajniki,lekka insulinooporność. Kilkakrotnie wykonywałam badania poziomu prolaktyny, w tym również testy z MTC. Wyniki sugerowały hiperprolaktynemię czynnościową, czyli związaną z PCO.Mam rowniez mikrogruczolaka przysadki przedniego płata 3mm.Podwyzszony poziom LH,FSH,ACTH(hormony przysadkowe),kortyzol,DHAE.Czemu lekarze tylko lecza mnie w kierunku PCOS,nie interesuja sie zmianą która uważam wg mnie jest przyczyna

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza endokrynologa, po przeanalizowaniu wszystkich wyników już wykonanych badań będzie można zdecydować o dalszej diagnostyce. Sądzę że konieczne będzie powtórzenie RM przysadki mózgowej celem oceny mikrogruczolaka oczywiście w zależności od terminu kiedy był ostatni RM lub TK głowy. Bez bezpośredniego badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.