Badania progesteronu i prolaktyny a planowanie ciąży

Witam, Planuję od kilku miesięcy zajśc w drugą ciążę. Wykonałam badania progesteronu i prolaktyny w fazie lutealnej, wyniki poniżej: Progesteron 9,18 ng/ml prolaktyna 385,3 mU/l a po obciązeniu MTC 4535 mU/l Czy ten wynik może wskazywac na zaburzenia typu hiperprolaktynemię lub gruczolaka przysadki mózgowej?

Witam! Ponad 6-krotny wzrost poziomu prolaktyny po obciążeniu MTC świadczy o hiperprolaktynemii wynikającej z zaburzeń czynnościowych, a nie spowodowanej czynnikami organicznymi np. guzem przysadki. Proszę zgłosić się do endokrynologa który wdroży odpowiednie leczenie.