Wyniki odnośnie poziomu prolaktyny po obciążeniu

Witam, odebrałam dziś wyniki odnośnie poziomu prolaktyny po obciążeniu. Zerowa :78,79 ng/ml, po pierwszej godz: 120,95 po drugiej godzinie:142,19. Czy jest to spowodowane gruczolakiem przysadki mózgowej? Czy jednak zwykła hiperprolaktynemia? Cierpię na hashimoto, moje tsh 2,810. Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Taki wynik nie sugeruje guza prolaktynowego jednak nie jest on również charakterystyczny dla hiperprolaktynemii czynnościowej. Sugeruję kontakt z endokrynoloiem.