Nadmierna potliwość a gruczolak przysadki

Witam serdecznie. Moim problemem jest nadmierna potliwość. Bardzo często bez żadnego wysiłku moja twarz jest cała mokra. Jestem stale przemęczona i denerwuję się z byle powodu. Do tego mam problemy z miesiączką, która mi się blokuje. Nie wiem czy to ma związek z tą nadmierną potliwością. Mam wykrytego gruczolaka przysadki.Nie wiem już co mam zrobić z tą wstydliwa dolegliwością która jest nadmierna potliwość. Może jakieś badania...???Pozdrawiam Agnieszka

Dzień dobry,

Na pewno warto ocenić funkcję hormonalną przysadki, Zaburzenia w zakresie niektórych osi mogą powodować zgłaszane przez Panią objawy. Proszę oznaczyć sobie LH, FSH, ACTH, PRL, TSH i GH + IgF1. Jeśli nie chce Pani wydawać zbyt wielu pieniędzy, to proszę pokazać się wcześniej lekarzowi, aby Panią zbadał i zalecił , które osie należy zbadać. Powyżej podałem Pani pełny panel hormonalny przysadki + IgF1.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz