Niejednorodna przysadka a gruczolak

co znaczy niejednorodna przysadka ? czy to znaczy że tworzy się gruczolak ?

Witam Panią,

Taki opis może sugerować obecność gruczolaka. Czy badanie było wykonane z kontrastem? Jeśli nie, to sugerowałbym powtórzenie badania z kontrastem. Jeśli tak, to proszę płytkę ze zdjęciami dać jeszcze do wgladu innemu radiologowi lub pokazać endokrynologowi. Warto również wykonać panel badań hormonalnych przysadki.
Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz