Mniej obfita miesiączka a okres dojrzewania

Witam, mam 17 lat i pewno pytanie . Otóż dostałam miesiączkę, która jest bardzo słaba (zawsze były bardziej obfite) , ponadto spóźniła mi sie 2 dni. Boję się , że coś jest nie tak , czy może to efekt tego , że wciąż dojrzewam ? Wspomnę , że mój cykl jest regularny , a miesiączka zawsze trwa tyle samo dni. Z góry dziękuję za odpowiedz:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana charakteru krwawienia mogła być spowodowana wahaniem poziomu hormonów. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.