Mniejsze i spuchnięte oko po zapaleniu spojówki u dziecka

Witam. Synek dwa miesiące temu miał zapalenie spojówki po kontakcie z płynem do kąpieli. Od tego czasu trze oczko, czerwienieją mu brwi, jest ono mniejsze i spuchnięte o wewnętrznej strony kącika i ma nabrzmiałą żyłkę po spodem też z lekkim opuchnięciem. Naczytałam się o siatkówczaku i jestem przerażona. Robiłam zdjęcia z lampą i teraz wyszły mu czerwone oczy,ale na kilku sprzed miesiąca mają blask, fakt może od naświetlenia pomieszczenia...Czy chore oko zawsze dawałoby blask na każdym zdjęciu?

Witam.Pani opisuje zapalenie spojówek a nie siatkowczaka. Robienie zdjęć komórką nie jest właściwym postępowaniem diagnostycznym. W Rzeszowie jest bardzo dużo dobrych okulistow których znam.proszę iść z dzieckiem do badania i rozwiać szybko swoje obawy. Pozdrawiam serdecznie