Mocne bicie serca w nocy

Witam mam pytanie do kardiologa otóż od tygodnia dwa razy obudziło mnie mocne bicie serca i wydaje mi się że te bicia były nierówne bo byłem zaspany ale zaraz przeszło i zasnołem.Nie mam arytmi,nadcisnienia,ekg też ok.Czym mogą być spowodowane moje bicia?Czy to coś poważnego dodam że mam nerwicę.

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

Nasze serce jest cudownym organem, które reaguje na zmiany środowiska i jest wrażliwe na emocje które przeżywamy. Z tego co Pan pisze odczucie nierównego bicia nie zostało potwierdzone przez badania. Jedno z prawdopodobnych wyjaśnień jest takie, że obudził się Pan po tym jak śnił Pan, np. ucieczkę lub coś innego emocjonującego i to doprowadziło do obudzenia się i odczucia nierównego bicia serca. Ponadto osoby z nerwicą doświadczają lęku, który nie zawsze jest uświadomiony lub trudno znaleźć jego przyczynę, a serce cały czas reaguje na to.
Pomocne będzie nauczenie się technik relaksacyjnych, które pomogą wyciszyć się, rozluźnić przed snem oraz podjecie psychoterapii.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza