Mocny trądzik, wypadanie włosów a problemy hormonalne
Witam . Ostatnio robiłam wyniki na tarczycę , testosteron oraz USG tarczyc i przytarczyc oraz jamy brzusznej - wszystko jest niby w porządku. Niby,ponieważ w kwestii hormonalnej z wyglądu i samopoczucia nie jest u mnie dobrze - brak od 4 miesięcy okresu , mocny trądzik , wypadanie włosów . Stąd moje pytanie, czy mimo prawidłowych wyników hormonalnych mogę mieć coś z hormonami ?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Proszę udać się na konsultację do ginekologa z brakiem miesiączki,
Z wypadaniem włosów można poradzić się u lekarza medycyny estetycznej lub u trychologa, bardzo pomocna jest mezoterapia igłowa skóry głowy oraz stosowanie produktów trychologicznych Revitalash.