Moczówka prosta przy nieczynnej przysadce mózgowej

Mam moczówke prosta mam 24 lata nieczynna przysadke mozgowa niedoczynmosc tarczycy czy te choroby sa uleczalne prosze o odpowiedz i porade jak zyc strasznie przytylam sterydy biore jakies nieznam nazwy mama mi daje leki te choroby wyszly po ropnymvzapaleniu opon mozgowo rdzeniowych prosze o doklasna odpowiedz

Dzień dobry,

Niewykluczone, że doszło u Pani do trwałego uszkodzenia przysadki mózgowej, co będzie wymagało przyjmowania niektórych leków do końca życia (uzupełnia Pani to, czego w organizmie brakuje). Sztuka polega na dobraniu odpowiedniej dawki leków, tak, aby leczenie pozbawione było efektów niepożądanych. Niewykluczone, że przyczyną nadmiernego wzrostu masy ciała jest zbyt duża dawka sterydów. Proszę skontaktować się z dobrym endokrynologiem, który po zebraniu dokładnego wywiadu, zbadaniu Pani i przejrzeniu badań odpowie Pani na pytanie dotyczące konieczności stałego leczenia i pomoże w doborze odpowiednich dawek leków. Warto wykonać również kontrolny rezonans przysadki, który pozwoli na jej dokładniejszą ocenę. Proszę się nie zamartwiać, z niedoczynnością przysadki da się normalnie żyć, trzeba tylko w miarę precyzyjnie dobrać dawki leków, tak by stężenie hormonów były zbliżone do fizjologicznych.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz