Mokry kaszel po zapaleniu oskrzeli

Witam! 2 tygodnie temu chorowałam na zapalenie oskrzeli.Wszystkie objawy jak:gorączka,katar,ból gardła,bóle mięśni i duszności ładnie ustąpiły.W dalszym ciągu utrzymuje mi się jednak mokry kaszel.Za każdym razem,gdy kaszle odrywa się wydzielina.Będąc na kontroli lekarz słyszał jak kaszle,jednak stwierdził że organizm sam się oczyści,że kaszel będzie stopniowo przechodził.Jestem drugi tydzień po chorobie i jeszcze kaszle.Jak długo po chorobie może utrzymywać się mokry kaszel czy to nowa infekcja?

Lek. Tomasz Budlewski

Kaszel może się utrzymywać przez około 3 tygodnie, lecz jeżeli są dodatkowe objawy choroby lub nie ustępuję konieczna jest wizyta u lekarza.