Mokry kaszel u 7-letniego dziecka

Dziecko (7 lat) od kilku dni ma mokry kaszel.W śr pokasływało,ale nic nie odkrztuszało więc posłałam je do szkoły.W czw zauważyłam,że dziecko kaszle na mokro.Męczy je bardzo ten kaszel.Ciągle kaszle,słychać,że zalega dużo wydzieliny,nie może wszystkiego odkaszleć.W pt zostało już w domu.Lekarz dziecka jest na urlopie.U mnie od wczoraj też pojawił się mokry kaszel,jednak wydzielina się odrywa.Czy dziecko koniecznie musi obejrzeć lekarz czy wystarczy kupić syrop w aptece i jak długo ma być w domu?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego.

Aleksander Ropielewski

Do casu kontaktu z lekarzem można stosować leki wykrztuśne, jednak kontakt z lekarzem jest wskazany jak najszybciej.