Monitor LCD a wzrok

Używam komputera przez 10 - 12 godzin w pracy i później w domu. Mam monitor LCD, nie mam problemów z oczami. Czy ekrany LCD są szkodliwe? Mowi się, że od komputera psuja sie oczy, ale to chyba glownie kwestia starych monitorow CRT, które odświeżają obraz jak stary telewizor. Mam rację?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ekrany LCD rzeczywiście są zdecydowanie mniej szkodliwe dla wzroku niż monitory CRT. Warto jednak podkreślić, że tak długie, wielogodzinne korzystanie z ekranu LCD także nie pozostaje obojętne dla narządu wzroku.