Czy komputer rzeczywiście niszczy wzrok?

Witam, jestem studentem informatyki, więc komputer jest moim narzędziem pracy. Zauważyłem, że większość moich starszych kolegów zaczęło już nosić okulary. Czy i mnie to czeka? Komputer naprawdę niszczy aż tak mocno wzrok? Proszę o szybką odpowiedź
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zasadniczo sam monitor nie psuje wzroku. Nie oznacza to jednak, że nie przyczynia się on do pogorszenia naszego wzroku. Jest to jednak wynikiem złego korzystania z niego. Podstawowymi błędami są m.in. zbyt krótka odległość od monitora - minimum to 60 cm, nie robienie przerw – co 2 godziny trzeba odpocząć kilka minut, nie wietrzenie pomieszczenia - należy to robić co parę godzin, nie stosowanie kropelek nawilżających do oczu bez konserwantów 1-2 razy dziennie, słabe oświetlenie - konieczne jest dobre oświetlenie nad komputerem,a nie za nim. Jeśli będzie Pan przestrzegał tych zasad, to wzrok nie powinien się Panu szybko pogorszyć.