Morfologia i zapalenie gardła - czy wyniki wyszły prawidłowe?

Witam, jestem 18-letnią dziewczyną, wegetarianką. Z powodu diety, a także ciągłego uczucia zimna (mam wiecznie lodowate ręce), zdecydowałam się na badania kontrolne. W dniu badania miałam silny ból gardła, powiększone migdały, zaczerwienione gardło. Wyniki wyszły raczej w normie poza: NEUT% ­ 78,1 % ( 38,0 — 70,0) LYM% ¯ 13,5 % (21,0 — 50,0) HCT ¯ 34,5 % (35,0 — 46,0) Zastanawia mnie też dość niski poziom ferrytyny 14 (10-291) i dosc wysoki cholesterol 191. Czy te odchylenia są powodem do niepokoju?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Dla właściwej interpretacji ważny jest wgląd w pełny wynik morfologii. Nie mam takiej możliwości, gdyż przedstawiono tylko pojedyncze parametry.

Udaj się ze swoimi wynikami do lekarza rodzinnego, który mając możliwość zbadania Cię i zebrania wywiadu, będzie mógł właściwie zinterpretować wyniki badań.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z pozdrowieniami,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl