Morfologia krwi 15-letniej osoby do analizy

badania 15-latki najbardziej martwia mnie te wyniki przy ktorych przekroczono norme limfocyty - 51 % w normie od 15,0-45,0 eozynofile - 1,7 % w normie od 3,0- do 8,0 czy jest sie czym martwic?

Trudno jest odpowiadać na pytania dotyczące morfologii, gdy podane są pojedyncze wyniki. Ocenia się wzajemne relacje między krwinkami czerwonymi, białymi i płytkowymi. Ile jest białych krwinek (leukocytów)? Liczba eozynofili może sięgać 5% całkowitej puli leukocytów, więc 1,7% to norma. Natomiast 51% limfocytów to niewielkie przesunięcie, może być spowodowane infekcją (wirus?).