Morfologia krwi 36-letniego mężczyzny do analizy

Jestem mężczyzną i mam 36 lat. Oto moje wyniki: Morfologia krwi: MPV-12,7 fL, PLCR-43,3 %, NEU-48,7%, EOS-5,4%, BASO-0,04 tys./ul. Po za tym mam podwyższone Trójglicerydy-194mg/mol i Aminotransferaza alaninowa. Czy mam powody do zmartwień w zw. z powyższymi wynikami? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Te pojedyncze parametry morfologii są niediagnostyczne należy je odnosić do całej morfologii. Ze względu na podwyższone TG sugeruję stosować dietę obniżającą ich poziom jeśli za jakiś czaw ich poziom się nie unormuje być może konieczne będzie włączenie leczenia. Przy podwyższonym ALT(aminotransferazie) należy wykluczyć patologie w obrębie wątroby.