Morfologia krwi obwodowej, aminotransferaza alaninowa, badanie moczu

Witam, dostałem skierowanie od lekarza na badania : Morfologia krwi obwodowej, aminotransferaza alaninowa , badanie moczu, aminotransferaza asparaginiaia, odczyn opadania krwinek czerw, czas koalinowo - kefalinowy, czas protrombinowy ( INR ) Na co są mniej więcej te badania, co może mi dolegać? I Na czym polega te wkłucie " łokciowe " ( Badanie protrombinowe INR ) Będę kuty 2 razy? I słyszałem, że te ostatnie badanie jest bardzo bolesne ? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Sa to badania rutynowe i wykonuje się je na pobranej próbce krwi. Wkłucie łokciowe to miejsce, z którego zazwyczaj pobiera się krew do badań.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam są to podstawowe badania oceniające stan ustroju, funkcję wątroby, nerek, szpiku kostnego i krwi. pobranie krwi nie jest szczególnie bolesne, a łokciowe oznacz, że krew będzie pobrana z żył,dołu łokciowego. Pozdrawiam