Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwe powikłania po operacji usunięcia guza śródrdzeniowego

Mam jamę śródrdzeniową, a w niej guza. Czy ta operacja jest groźna? Odcinek jest lędźwiowy, jakie są objawy po operacji i czy wózek mi nie grozi, bo mam bardzo dobrą pracę i jestem sam. Mam 35 lat.

MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Podstawowe informacje o raku nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj film i dowiedz się więcej.

Niestety podaje mi Pan zbyt mało szczegółów, abym mógł konkretnie odpowiedzieć na Pana pytania. Nie podaje mi Pan jakie ma Pan obecnie dolegliwości, opisu wyników takich badań jak np. rezonans magnetyczny lub TK. Wszystko zależy jaka jest dokładna lokalizacja guza (w jakim konkretnie odcinku lędźwiowym rdzenia kręgowego, a jest ich 5), jak duży jest guz, czy uciska na sąsiadujące struktury anatomiczne, czy już wywołuje jakieś objawy. Bez tych informacji nie odpowiem na pytania, które Pan zadał. Każda operacja na kręgosłupie jest niebezpieczna i może wiązać się z różnymi powikłaniami włącznie z niedowładem, a nawet bezwładem (właśnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa) kończyn dolnych. Jeśli zabieg przebiegnie bez większych powikłań to jedynie mogą przez dłuższy czas po operacji występować bóle pooperacyjne w zakresie operowanego odcinka kręgosłupa. Konkretne informacje na ten temat powinien Panu przekazać neurochirurg, który będzie Pana operował.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy