Operacja guza na jelicie u 83-latki

Witam Mam babcie w wieku 83 lat i ma guza na jelicie po prawej stronie innaczej raka. ma problemy z wątrobą i tetniaka. mam takie pytanie czy operacja w jej wieku sie uda wyciecie tego guza, czy przeżyje. bedzie miała w tym tygodniu operacje. i nie wiem co mam już na ten temat myslec. jest silna kobietą i myslącą.

Nie odpowiem konkretnie na to pytanie i myślę, że żaden lekarz nie udzieli w tym przypadku konkretnej odpowiedzi. W tym wieku wykonywanie jakichkolwiek zabiegów jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza, że współistnieją dodatkowe choroby. Operacja usunięcia części jelita wraz z guzem jest zabiegiem bardzo ciężkim i często obarczonym powikłaniami zwłaszcza u osoby starszej z obciążeniami. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że guza na pewno trzeba usunąć (zwłaszcza, że jest to rak). Sam guz może w szybkim tempie wywołać groźne powikłania zagrażające życiu pacjenta.