Możliwość ciąży po seksie z prezerwatywą w 28. dniu cyklu

Uprawiałam seks z chłopakiem. On doszedł w prezerwatywę poza mną. Potem, za jakieś 2 godziny odbyliśmy krótki stosunek analny. To był mój 28 dzień cyklu. Cykle mam 30-35 dniowe. Czy jest jakaś możliwość ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Biorąc pod uwagę, że prezerwatywa nie jest 100% skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, oznacza to, że ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje.