Możliwość lotu samolotem w siódmym miesiącu ciąży

Aktualnie jestem w 24 tc. Zastanawiam się czy mogę wyjechać na urlop na najbliższe święta. Zacznę wtedy 7 miesiąc ciąży, dokładnie skończę 27 tc. Wyjazd byłby na 3 tygodnie więc wróciłabym w 30 tc. Wyjazd byłby samolotem na Półwysep Arabski - samolot leci 1h przesiadka (ok 2-3h) i potem 5h. Czy w 7 miesiącu ciąży można lecieć i potem jeszcze podróżować (wynajętym samochodem) czy to już niebezpieczne? Czy można wjechać samochodem na góry rzędu 3 tyś m. n. p. m. Ciąża rozwija się bez problemów.

Witam,
jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie powinno być problemów z lotem samolotem,
Po górach nie radziłabym już jednak jeździć.
Może Pani skonsultować się jeszcze ze swoim ginekologiem