Czy lot samolotem jest bezpieczny, jeżeli stwierdzono nisko ułożone łożysko?

Witam, Jestem w 21 tygodniu ciąży. W zeszłym tygodniu podczas badania USG stwierdzono u mnie nisko ułożone łożysko. Nie miałam żadnych krwawień , plamien czy boli brzucha. W najbliższa sobotę lecę samolotem na urlop ( lot z UK NA Sycylię około 2h). Czy lot jest bezpieczny w moim przypadku? Z góry dziękuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Co do bezpiecznej podróży samolotem w czasie ciąży zawsze musi wypowiedzieć się lekarz po bezpośrednim badaniu lekarskim pacjentki