Czy można lecieć samolotem w ciąży z niskim ułożeniem łożyska?

Nisko położone łożysko. Witam akutualnie jestem w 22 tygodniu ciąży, za tydzień mam lecieć na wakacje. Podczas badania usg w 20 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie niskie położenie łożyska, teraz w 22 tygodniu miałam powtórzone usg w celu sprawdzenia czy łożysko sie podniosło. Niestety nie podniosło się, podobno delikatnie dotyka ujścia. Mieszkam w Anglii i tu jest nieco inna polityka medyczna jeśli chodzi o kobiety w ciąży stąd moje pytanie czy sa jakieś przeciwskazania do lotu samolotem?

Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz ginrkolog po badaniu określa ryzyko i czy lot nie jest przeciwwskazany