Czy mogę lecieć samolotem przy tętniaku?

Dzień dobry, szukam konkretnej odpowiedzi czy mogę lecieć samolotem jeżeli rok temu wykryto u mnie tętniaka w głowie o średnicy 3mm. Dostałem skierowanie na embolizacje , jednak minął prawie rok a nadal nikt się nie odezwał ze szpitala. W sierpniu planuje wakacje do Wloch , lot trwałby 2h. Czy to bezpieczne jeżeli mam tętniaka? Czy lot samolotem są zabronione w tej sytuacji? Z góry dziękuje za odpowiedz.

W literaturze medycznej opisywane są pojedyncze przypadki pękniętych tętniaków podczas lotu samolotem. Na podstawie dostępnych na świecie danych trudno określić o ile lot zwiększa ryzyko pęknięcia. Sama obecność tętniaka nie jest jednak bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania lotu. Nie można więc Panu tego zabronić. Pozdrawiam serdecznie.