Możliwość operowania guza odbytnicy metodą laparoskopii

Czy można operować guz odbytnicy,metodą laparoskopii.Pomimo 2 prób usunięcia metodą endoskopową nie udało się go usunąć.Mam 78 lat i klasyczna operacja jest podobno dla mnie niebezpieczna.Czterokrotneie pobrane wycinki nie stwierdzają ale sugerują,że to może być zmiana nowotworowa. Dziękuję.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - jest taka możliwość - wszystko zależne jest od wysokości na której znajduje sie guz
Szanowna Pani – zbyt mało mam informacji, o Pani stanie zdrowia. Jeżeli Pani chce, abym przeanalizował dane wynikające z pani badań i historii choroby, proszę o kontakt.
w.kawiorski@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Mam za mało danych o chorobie , tzn. wielkości guza i jego umiejscowieniu aby móc odpowiedzieć , proszę swoje pytanie skierować do lekarzy przeprowadzających dotychczasowe zabiegi,zż