Możliwość operowania guza odbytnicy metodą laparoskopii

Czy można operować guz odbytnicy,metodą laparoskopii.Pomimo 2 prób usunięcia metodą endoskopową nie udało się go usunąć.Mam 78 lat i klasyczna operacja jest podobno dla mnie niebezpieczna.Czterokrotneie pobrane wycinki nie stwierdzają ale sugerują,że to może być zmiana nowotworowa. Dziękuję.
KOBIETA, 78 LAT ponad rok temu

Czego pacjenci powinni spodziewać się po operacji?

Operacja to bardzo ważne wydarzenie - zarówno dla osoby operowanej, jak i bliskich. Na co powinni przygotować się pacjenci, którzy oczekują na operację?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani - jest taka możliwość - wszystko zależne jest od wysokości na której znajduje sie guz
Szanowna Pani – zbyt mało mam informacji, o Pani stanie zdrowia. Jeżeli Pani chce, abym przeanalizował dane wynikające z pani badań i historii choroby, proszę o kontakt.
w.kawiorski@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Mam za mało danych o chorobie , tzn. wielkości guza i jego umiejscowieniu aby móc odpowiedzieć , proszę swoje pytanie skierować do lekarzy przeprowadzających dotychczasowe zabiegi,zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy