Możliwość zafałszowania wyniku TSH przez trening i wirus jelitowo-żołądkowy

Leczę się na nadczynność od roku i mam wyrównany poziom hormonów biorąc thyrozol. Teraz dawka 5 co 3 dzien. Czuję się dobrze. W robiłam TSH i wyszło mi 0,080 (norma laboratorium 0,270-4,200). W związku z tym mam pytanie, czy wynik TSH mógłby być zafałszowany tym, że dzień wcześniej wieczorem byłam na treningu (siłowo aerobowy) i w tygodniu miałam ponadto jakiś wirus jelitowo-żołądkowy trwający ze 3-4 dni. Czy w związku z tym powtórzyć badanie czy jednak te okoliczności nie miały wpływu na wynik?

Dzień dobry,

Infekcja i duży wysiłek fizyczny mogły nieznacznie wpłynąć na stężenie TSH, ale nie aż w takim stopniu, aby je obniżyć do 0,08. Wygląda na to, że wymaga Pani zwiększenia dawki leku. Proszę oznaczyć sobie jeszcze FT4 i ew. FT3 i skontaktować z Pani endokrynologiem, który po ocenie klinicznej zadecyduje do jakich wartości zwiększyć dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz