Możliwość zajścia w ciążę przy podwiązanych jajowodach

Witam panie;)doktorze ,,może udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie ;jestem mamą trójki dzieci i miałam trzy cesarki przy ostatniej podwiazali mi jajowody z przyczyn zdrowotnych (ostatnia cesarka była 2011lipiec )spóznia mi sie okres powinnam mieć 1 listopada a zawsze miałm co do dnia jest możliwe żeby zajść w ciążę przy podwiązanych jajowodach ,, pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po zabiegu podwiązania jajowodów ryzyko ciąży jest znikome. W przypadku spóźniającej się miesiączki warto jednak wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.